Nuran SOYSAL- Yaşama BAĞIMLILANMAYIN

yasama-bagimlilanmayin-kitabi-nuran-soysal

Bağımlılanmayın Nuran SOYSAL’ın ilk kitabı…

Kitabında tüm bağımlılıkları ele almış.Her insanın hayatında iyi ya da kötü bir bağımlılığı mutlaka vardır. Kimi benim gibi Kitap Bağımlısı, kimi spor, kimi işine bağımlı, kimi sevdiği insana bağlı körü körüne. Tabii bu saydıklarım iyi bağımlılıklar bir de saymakla bitmeyen kötü bağımlılıklarda var bunlar; sigara, alkol, uyuşturucu madde bağımlıları, kimi fazla kilolarına bağımlı diye uzar gider. Ama dediğim gibi her insanın iyi ya da kötü bir bağımlılığı var. Hadi bu yazının devamını okumadan sizin de şu hayatta bağımlılığınız neler düşünün?

Sevgili Nuran SOYSAL Bağımlılanmayın kitabında yukarı da bahsettiğim bağımlılıkları ve daha fazlasını bölüm bölüm tüm ayrıntıları ile anlatıyor. Daha da güzel yanı mesela kilo bağımlılığını anlatırken Anoreksiya hastalığını sadece hastalık olarak değil bu hastalığı birebir yaşamış insanlarla, onların yakınları ile de yaşadıklarını detayları ile röportaj yapıyor. O zaman Sevgili Nuran SOYSAL’ın yazdıkları daha da bir anlam kazanıyor. Bağımlılanmayın kitabı var olan bağımlılıkların bilimsel yanlarını da anlatırken onların yaşanmış gerçek yüzlerini de tek tek yazıyor. İçinde çok güzel, çok duygusal, çok bilgilendirici röportajlar çok sarsıcı yaşanmış hikayeler var.

Hepimizin iyi yada kötü bağımlılığı olduğunu var sayarsak belki bu kitap sayesinde iyi olan bağımlılıklarımızı geliştirip öte yandan da kötü bağımlılığı olan insanların diğer yanlarını da okuyarak kötü bağımlılıkları olan insanlara karşı daha anlayışlı ve daha yardım sever olabiliriz diye düşünüyorum. Bazen hiçbir şey uzaktan gözüktüğü gibi olmayabilir!

O yüzden uzun lafın kısası aslında bildiğimiz tüm bağımlılıkların gerçek yüzünü bir de Nuran SOYSAL’ın kaleminden okuyun derim.

Herkesin hayatta iyi bağımlılıkları olması dileğiyle…

Sevgiler Kitap Bağımlısı….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir