Dan BROWN- CEHENNEM

   Uzun zamandan beri Dan BROWN okumamam Cehennem’i okumam için en geçerli sebepti. Bir de PR şirketi’nin İstanbul temalı reklam kampanyası da merakıma yenik düştü:)

    Tarihimi de attım:)

    Arka Kapak;
    CEHENNEMİN KAPILARI İSTANBUL’A AÇILIYOR.

    Diz çök kutsal bilgeliğin yaldızlı mouseion’unda ve kulağını yere daya, dinle suyun şırıltısını.

    Batık sarayın derinliklerine in, orada, karanlığın içinde bekler khthonik canavar kan kırmızısı sularına gömülmüştür lagünün ki yansıtmaz yıldızları…

    İnanmayın öyle iki günde okuduğuma ben çıkar çıkmaz Cehennem’i aldım heyecanla başladım ama Dan Brown beni ilk 300 sayfa da bildiğiniz hayal kırıklığına uğrattı. Sonra ilişkimize ara vermeye karar verip aranın bize iyi geldiğini hissetiğim de kaldığımız yerden devam ettiğimde de bir solukta okudum. Sonra ne oldu da böyle hızlandın derseniz sevgili yazarımız bence ilk 300 sayfa da Floransa’nın sanat tarihi konusunda okuyucusunu bayıp 301. sayfada heyecanı arttırıp merakla beklenen İstanbul kısmını da 467. sayfa da yazmış:) Klasik Dan BROWN kitaplarına göre çok durgun bir kitap olduğunu söyleyebilirim. İçinde yine heyecan, koşuşturmaca, polisiye, adrenalin var ama İstanbul için yapılan güzel reklam dışında ben çok sevdiğimi söyliyemiyeceğim. Okuyan Kitap Bağımlıları’nın yorumları neler inanın çok merak ediyorum:) Hadi paylaşın benimle…

6 thoughts on “Dan BROWN- CEHENNEM

  1. Benim çok hoşuma gitmişti oysa. İnternetten kitapta ismi geçen mekanların resimlerine de bakarak ilerlemiştim. Ama her hitap herkesin üzerinde aynı duyguları oluşturmuyor. Bu arada kitabın geldi, çok teşekkür ederim, sevgiler :)

  2. Ben bi Dam Brown hayranı olarak büyük keyifle okudum , hatta kendime bir dan brown hayranı arkadaş daha bulup kitapta geçen her yeri gezmek istiyorum :)

  3. Dan Brown kitapları içinde Cehennem, bir “Melekler ve Şeytanlar” değildi bence, ancak Kayıp Sembol’ü okuduysanız onun kadar da durağan ve sonu kolay tahmin edilen bir kitap olmadığı kanaatindeyim. Tabi bu olumsuz Kayıp Sembol yorumum benim o kitabı uzun süre bekleyip binbir heyecan içinde alıp beklentimi o kadar yükselttiğime değmeyen bir kitap olarak bitirmem nedeniyle de oluyor olabilir. Ayrıca tasvirler bence çok iyiydi Floransa’ya gidesi geliyor insanın =)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir