Blogcu Anne Elif DOĞAN- Annelik Her Zaman Tozpembe Değil

Blogcu Anne Elif DOĞAN- Annelik Her Zaman Tozpembe Değil
Blogcu Anne Elif DOĞAN- Annelik Her Zaman Tozpembe Değil

Blogcu Anne’yi kitabını okumadan önce de hem twitter’dan hem de instagram’dan keyifle takip takip ediyordum. Açıkcası kitap bana hediye gelmeseydi gidip alacak kadar dikkatimi çeken bir konusu yoktu. Blogcu Anne deyince aklıma iki oğlu olan, kocası ile mutlu mesut geçinen, üçüncü oğlu yolda olan bir hamiş, teyze, eğitim sistemine, hükümete, düzene karşı mutsuz, kayın validesi’nin bulgurla ilgili yemek kitabı olan, şarabı seven paylaşımlarını sıkılmadan takip ettiğim tatlı bir kadın…

Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil de açıkcası çok da içime sine sine keyif alarak, anlayarak okuduğumu söyleyemeyeceğim. Belki de çocuk sahibi olmamamdan dolayı olabilir. Ben daha çok kitabın anne olmadan ahkam kesen ben olsam şöyle yapmam, böyle yaparım diyen tecrübesiz ama atıp, tutup, sallamakta tecrübeli(!) kadın kısmında yer aldım. Blogcu Anne hamileliğini, tek çocukla, çift çocuk arasındaki farkı, çocuklardan önce özlediği hayatını, çocuklar doğduktan sonra ki halini, eşi ile olan ilişkisini, toplumun hamileye, lohusa’ya, emziren anneye, tek çocuklu anneye, iki çocuklu anneye, ev haline olan lüzumsuz baskılarını çok keyifli bir dille anlatıyor.

Ben bu satırları yazarken Sevgili yazarımız ailesi ile beraber Boston da tatildeler. Ben sıkı takipçilerinden biri olarak yazılarını keyifle takip ediyorum. Bu yazıyı okuyan sen hamileysen, yakın zaman da çocuk sahibi olmayı planlıyorsan, çocuğun varsa mutlaka ilk kitapçıya gidip kitabı alıp okumalısın. Çocuğum olsaydı eminim çok daha keyif alabileceğim bir kitap olurdu. Kriterleri uygun tüm okurların okumasını tavsiye ediyorum. Gencim, güzelim, bekarım diyorsanız da sadece bu yazıyı okuyup sakin sakin bir sonraki yazımı beklemeniz yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir