Yekta KOPAN – KEDİLER GÜZEL UYANIR

   Kedilerden korkan biri olarak adının içinde kedi kelimesi geçen bir kitabı okumam bence komik oldu. :) Hatta bu kitabıda kedisever arkadaşım Fatma ‘nın okuduklarının ararsında görüp okumaya karar verdim. Ama siz bakmayın adının böyle olduğuna kedilerle alakalı bir kitap değil Kediler Güzel Uyanır!!!

    
   Tarihimi de attım…

    Yekta Kopan ı twitterdan, http://filucusu.blogspot.com/ blogundan ve Ntv’deki ”Gece Gündüz” programından severek takip ediyorum. Bazı yazarların kitaplarını okumak için neden bu kadar beklediğimi bilmiyorum. Yekta KOPAN da onlardan biri!

    
  ”Kediler Güzel Uyanır” 124 sayfa ve 41 kısacık öyküden oluşan bir kitap. Ben öykü kitabı okumayı sevmeyenlerdenim. :( Okuduğum kitabın sayfalarının birbiri arasında bağlantıları olmalı 10. sayfasında iken dayanamayıp, merakımdan 40. sayfasını da okuduğumda 10. sayfadan birşeyler bulmalıyım! Ama Yekta KOPAN’nın gayet zeki ve cezbedici bir dili var. Ben, bana böyle kısa molalar veren kitaplar okumayı seviyorum. Kediler Güzel Uyanır’da onlardan biri oldu…

4 thoughts on “Yekta KOPAN – KEDİLER GÜZEL UYANIR

  1. Bende kisa oykulerden olusan kitaplari okumayi cok sevmezdim ama Bukowski okumaya basladigimda aslinda hicte fena olmayabilir fikrine alistirmistim kendimi.. O nedenle kaleminin guclu olduguna inandigim yazarlar icin oyku kitaplarina da acigim ama her halukarda ilk tercihim degiller ;) opuyorum tatlimm xxx

    1. Merhaba Lülüm:) Kesinlikle bu görüşüne katılıyorum, benim de ilk tercihim değil ama bazı yazarlar için bunu kırabilirim.Ama Yekta Kopan kesinlikle okumalısın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir